Výhled pro nadcházející týden 13.2. – 17.2. 2017

Forex výhled pro následující týden od banky Morgan Stanley.

Dolar

Předpokládáme, že dolar se opět dostal na růstovou tendenci. Tento týden se trhy budou zaměřovat na projev šéfky Fedu. Bude důležité, jestli její projev naznačí počet zvyšování amerických úrokových sazeb v letošním roce. Trhy pouze z malé části započítaly možné zvýšení sazeb v březnu.

Euro

Na euro budou nadále působit možná politická rizika. Evropská centrální banka se pravděpodobně nechystá na změnu své měnové politiky v brzké době. V tomto týdnu očekáváme další pokles na EUR/USD a EUR/JPY.

Japonský jen

V poslední době dochází k posilování japonské měny v souvislosti s politickou nejistotou v EU. Na měnovém páru USD/JPY bude důležitá hladina na 112.00.

Britská libra

Na měnovém páru GBP/USD existuje prostor pro pokles. Je zde předpoklad, že na GBP/USD ještě plně nedošlo k započítání nízkých úrokových sazeb. Prolomení 1.2430 by otevřelo dveře dále k 1.2000.

Švýcarský frank

Nadále předpokládáme, že švýcarská centrální banka bude limitovat pokles na EUR/CHF. Short pozice na eurofranku se jeví jako zajímavý obchod při ohledu na politické nejistoty v EU.

Australský dolar

Data z australské ekonomiky jsou mírným zklamáním oproti zemím G10. Situace v Číně se také nezlepšuje, což má dopad na import z Austrálie.

Novozélandský dolar

V minulém týdnu docházelo k oslabování NZ dolaru. Nicméně další oslabování této měny je limitováno s ohledem na zlepšující se ekonomická a inflační data.