Výhled pro nadcházející týden 12.9. – 16.9.

Forex výhled pro následující týden od banky Morgan Stanley.

Dolar

Předpokládáme, že dolar bude v tomto týdnu oslabovat oproti euru a švýcarskému franku. Americká data z ekonomiky, která jsme měli možnost vidět v minulém týdnu, byla spíše ve znamení poklesu.

Euro

Euro zůstává zajímavou obchodní příležitostí pro tento týden. Poslední zasedání Evropské centrální banky nerozhodlo o dalším navýšení programu kvantitativního uvolňování. Pro tento týden preferujeme long pozice na měnových párech EUR/JPY, EUR/AUD a EUR/CAD.

Japonský jen

Vidíme prostor na měnovém páru USD/JPY k růstu na 107.00 až 108.00. Tento long trend vytvářejí očekávání od japonské centrální banky, která by měla ke konci září představit nová měnová opatření. Nicméně pokud se nerozšíří nákupy aktiv na japonském trhu, lze očekávat prudké posílení japonské měny.

Britská libra

Předpokládáme, že libra by mohla posilovat nadále. Měnový pár GBP/USD by mohl dosáhnout 1.3500 a GBP/JPY 145.00. Současná data z britské ekonomiky byla překvapivě slušná a omezila strach z Brexitu. Je pravděpodobné, že politika anglické centrální banky přináší své výsledky a počáteční oslabení libry po referendu pomohlo růstu ekonomiky.

Kanadský dolar

Očekáváme, že kanadská měna bude nadále oslabovat. Kanadská centrální banka zmínila na svém posledním zasedání riziko nízké inflace a také nižší ekonomický růst. Tyto všechny kroky mohou přinášet riziko snížení úrokových sazeb ve druhé polovině roku.

Australský dolar

Předpokládáme, že australský dolar má ještě prostor k dalšímu posílení. Nicméně existují zde rizika, která by mohla tento růst ohrozit. Mezi tato rizika patří klesající cena železné rudy a možnost snížení úrokových sazeb. Jako zajímavou obchodní příležitost pro tento týden vidíme long pozici na měnovém páru EUR/AUD.

Novozélandský dolar

Očekáváme růst NZ dolaru. Měnu dále podporuje růst ceny mléčných výrobků a zvýšená spotřeba domácností. Zemi dále pomáhá pracovní migrace, která pomáhá dorovnávat poptávku po potřebných profesích.