Výhled pro nadcházející týden 12.10 – 16.10.

Výhled pro jednotlivé měny podle banky Morgan Stanley.

Dolar

V pohledu na dolar pro další týden zůstáváme neutrální. Stabilizace poměrů v Číně přináší na trhy určitou míru uklidnění. Minulé slabé výsledky z amerického trhu práce signalizují možnost odsunutí zvyšování úrokových sazeb.

Euro

V pohledu na euro zastáváme medvědí pozice. Výkon eura v tomto týdnu by měl zaostávat za ostatními měnami, už jen z důvodu, že Evropská centrální banka bude dále prodlužovat svoji účast v programu kvantitativního uvolňování.

Britská libra

Předpokládáme, že se libra bude obchodovat v užším cenovém pásmu bez vážnějších průrazů jakýmkoliv směrem. Tento týden budou zveřejněna britská data o stavu trhu práce a index spotřebitelských cen. Data z minulého týdne byla pro libru slabší, což naznačuje možnost odložení zvednutí sazeb. Nicméně tato možnost je podle nás již započítána v trhu.

Japonský jen

U japonské měny předpokládáme neutrální obchodování v úzkém pásmu. Japonská centrální banka pokračuje stejným stylem ve své měnové politice, žádná velká překvapení pro trhy. Nicméně předpokládáme, že si japonská měna povede během následujících dní lépe než euro.

Australský dolar

Stabilizace v Číně přispěla k posilování australského dolaru v minulých dnech. Zde zastáváme býčí náhled pro následující týden. Politika centrální banky je stále stejná a nevidíme zde možnost, že by se v listopadu snižovaly základní úrokové sazby.