Výhled pro nadcházející týden 11.7. – 15.7.

Výhled pro obchodování forexu v následujícím týdnu od banky Morgan Stanley.

Dolar

Očekáváme, že dolar bude v následujícím týdnu oslabovat proti komoditním měnám v reakci na současné prostředí na globálních trzích, kdy jsou zvýhodněny komoditní měny. Volatilita na trzích, která přetrvávala po Brexitu se již dostává do normálu.

Euro

Dalším problémem v EU se jeví italský bankovní sektor. Je zde otázka, jestli představitelé EU budou preferovat záchranu těchto bank a jaký prostor dostane italská vláda. Z této situace může vyjít euro posíleno, pokud Evropská centrální banka uplatní svoji nadvládu nad celoevropským bankovním sektorem.

Japonský jen

Dolarojen by měl pomalu pokračovat ve směru short. Neočekáváme intervenci ze strany japonské centrální banky.

Britská libra

Tento týden ve čtvrtek se koná rozhodnutí Bank of England o úrokových sazbách. Všeobecný předpoklad je, že se britské sazby sníží z 0.50% na 0.25%. Tento krok by mohl libru dále oslabit. Jako vhodnou pozici nyní vidíme long na měnovém páru EUR/GBP.

Australský dolar

Data z australské ekonomiky jsou vyvážená a měly by držet australskou měnu na neutrální bázi. Australská centrální banka by mohla na svém dalším zasedání rozhodnout o snížení úrokových sazeb. Jako vhodná strategie se jeví prodávat AUD dolar při vzestupech. Konkrétně preferujeme short pozice na AUD/NZD.

Novozélandský dolar

Měnový pár NZD/USD by se měl během nadcházejících dní obchodovat výše. Nejsou zde žádné náznaky možného snižování NZ úrokových sazeb. NZ dolar podporuje stabilní inflace a sílící spotřeba. NZD/USD by měl tento týden překonat úroveň 0.7300.