Výhled pro nadcházející týden 11.4. – 15.4.

Obchodní výhled pro následující týden od banky Morgan Stanley.

Dolar

Mírný projev amerického Fedu minulý týden naznačil, že potřebujeme vidět zlepšující se ekonomická data, která jsou důležitá ke zvyšování úrokových sazeb. Vývoj amerického HDP také zpomaluje. Tento týden budou pro dolar důležitá inflační data, která napoví další možný směr.

Euro

Tento týden vypadá euro na pohyb do strany. V delším časovém horizontu předpokládáme oslabování. Existují zde politická rizika v podobě obchodu Velké Británie z EU a referenda v Holandsku ohledně asociační dohody s Ukrajinou.

Japonský jen

Japonská měna je nyní ve stoupající fázi. Ohrozit další posilování jenu může japonská centrální banky. Dále jsou zde rizika poklesu zhodnocení japonských fondů v zahraničí. Z této situace může opět profitovat japonská měna.

Britská libra

Libra zůstala nejhůře si vedoucí měnou v prostoru zemí G10. Hlavní obavy panují ohledně Brexitu a neúspěšného referenda v Holandsku o asociační dohodě s Ukrajinou. Tento týden budou pro libru důležitá inflační data a rozhodnutí o úrokových sazbách.

Kanadský dolar

V nadcházejícím týdnu by mělo dojít k posílení kanadského dolaru. Hlavním přínosem pro kanadskou měnu jsou zlepšující se ekonomická data a razantní prohlášení představitelů Bank of Canada. Hlavní událostí bude středeční rozhodnutí o úrokových sazbách.

Australský dolar

Dobrá ekonomická data, rostoucí cena železné rudy a kroky centrální banky podporovali růst australské měny v posledních týdnech. Nicméně je zde riziko horších zpráv z ekonomiky, které mohou přijít tento týden. V nadcházejícím týdnu se nám jeví jako dobrá strategie, short obchody při vzestupech australské měny.

Novozélandský dolar

Očekáváme, že NZD dolar má stále potenciál k růstu. Jsou zde podporující faktory v podobě ekonomického růstu v Asii. Ceny mléčných výrobků se zlepšují. Nicméně ve střednědobém horizontu očekáváme oslabování této měny z důvodů nižších inflačních očekávání.