Výhled pro nadcházející týden 11.1. – 15.1.

Obchodní výhled pro následující týden od banky Morgan Stanley.

Dolar

Očekáváme, že americký dolar bude posilovat ještě v reakci na zvýšení úrokových sazeb v minulém roce a dobrá data z trhu práce. V současné době se jeví americká ekonomika jako solidní místo pro přilákání investic, což jistě posílí dolar.

Euro

Euro pokračovalo oslabováním v minulém týdnu. Předpokládáme, že za tento stav může nižší inflace, než se čekalo. Evropská centrální banka(ECB) tak bude přinucena dělat další měnové kroky a odsouvat zvyšování úrokových sazeb. Euro by mělo oslabovat hlavně oproti japonskému jenu celý tento rok.

Japonský jen

Na japonskou měnu máme jednoznačný názor jako na hvězdu roku 2016. Tato měna by měla posilovat a být tak bezpečným přístavem pro investory. Japonská centrální banka již nebude tolik uplatňovat politiku kvantitativního uvolňování a zaměří se spíše na firmy, aby platily vyšší mzdy a investovaly doma.

Kanadský dolar

Pokračující oslabování ceny ropy znamená zvýšený tlak na kanadskou měnu. Nicméně nejen nízká cena komodit, ale také nepříliš optimistická data z ekonomiky vytvářejí prostředí pro oslabování kanadského dolaru. Důležité také bude jak se zachová Bank of Canada na svém zasedání, kde je možnost, že dojde ke snížení úrokových sazeb.

Australský dolar

Zde stále předvídáme oslabování australské měny v reakci na problémy s růstem čínského hospodářství. Pokles AUD bude nejspíše pokračovat, ale může se snížit jeho tempo. Hlavní rizika pro australskou ekonomiku představuje trh s nemovitostmi a je možné čekat snižování úrokových sazeb.

Novozélandský dolar

NZD dolar pokračoval v oslabování minulý týden. Hlavní rizika pro NZ ekonomiku spočívají v klesajících cenách mléčných výrobků. Spolu se zvýšeným exportem mléčných produktů z EU a oslabující čínskou ekonomikou se NZD dolar stává více zranitelným. Nižší než očekávaný růst cen by mohl způsobit snížení úrokových sazeb.