Výhled obchodování pro následující týden 2.11 – 6.11.

21:25

Obchodní výhled pro nadcházející týden podle banky Morgan Stanley.

Dolar

V minulém týdnu překvapil Fed svými výroky finanční trhy. Dolar posílil v reakci na ponechání možnosti zvýšení sazeb do konce roku. Náš výhled na dolar nyní zůstává býčí. Důležitým vodítkem pro dolar budou vyhlašovaná data, která budou zvyšovat či zmenšovat pravděpodobnost zvyšování úrokových sazeb. Obzvláště důležitou zprávou bude páteční NFP.

Euro

U eura očekáváme oslabování. Rozdíly mezi americkou a EU měnovou politikou budou hlavním důvodem, proč by euro mohlo znovu otestovat minima z letošního roku. Nicméně pouze měnová politika Evropské centrální banky není zárukou poklesu jednotné měny. Do hry přichází další faktory v podobě amerických zpráv.

Britská libra

Pro nadcházející týden je náš výhled pro libru neutrální. Z anglické centrální banky zaznívají převážně mírnější hlasy, díky kterým libra bude spíše oslabovat. Možný cíl vidíme na úrovni 1.4850. Pro případné zvyšování britských sazeb je zapotřebí konstantní hospodářský růst podle prezidenta centrální banky.

Švýcarský frank

Rozdílné měnové politiky ECB a Fedu jsou podporou pro long směr na měnovém páru USD/CHF. Podle technické analýzy bylo prolomeno maximum ze září na úrovni 0.9900. Měnové politiky ECB a Fedu mohou dále podpořit rozhodnutí Švýcarské centrální banky o snižování úrokových sazeb, pokud se jim bude zdát, že měnový pár EUR/CHF je příliš nízko.

Australský dolar

Zde věříme, že posilování australského dolaru máme již za sebou a čekáme další oslabování. Jsou zde rizika v podobě možného snižování australských úrokových sazeb. Dalším argumentem pro oslabování této měny je pokračující pokles železné rudy – vývozní artikl Austrálie.