Událost dne – zápis ze zasedání Fedu

Dnes ve 20 hodin dojde v USA ke zveřejnění zápisu z jednání měnové komise Fedu.

barclaysb

Podle banky Barclays dojde k odložení zvýšení úrokových sazeb z června na září. K tomuto kroku vedou Fed ekonomická data, která přicházejí z USA. Je zde oslabení ekonomiky v prvním čtvrtletí letošního roku a jistě se najdou členové měnové komise Fedu, kteří budou mít obavy o pokračování tohoto negativního trendu. Trhy se budou hlavně zaměřovat na to, co bude nutné pro tolik očekávané zvýšení úrokových sazeb. Půjde tak o jakýkoliv náznak ve zlepšení inflace nebo výhledu ekonomiky.

boaml

Bank of America Merrill Lynch poukazuje na zlepšení situace na americkém trhu práce. Dále jsou zde optimistická inflační očekávání. Nicméně je zde riziko zpomalení ekonomiky a bude na Fedu jak tento fakt zakomponuje do svého rozhodnutí o úrokových sazbách. Je zde předpoklad, že sazby budou zvýšeny ke konci letošního roku.

dbank

Danske Bank je toho názoru, že měnová komise Fedu je rozdělena na členy, kteří chtějí provést zvýšení úrokových sazeb již v červnu nebo červenci a dále pak na členy, kteří chtějí zvyšovat sazby pouze jednou za tento rok v září. Podle Danske Bank je pravděpodobnější varianta jednoho zvýšení v letošním roce.