Událost dne – Zápis ze zasedání Fedu

Dnes ve 20 hodin se v USA uskuteční zveřejnění zápisu z jednání FOMC komise amerického Fedu. Dozvíme se předpoklad vývoje inflace a ekonomiky. Trhy budou hlavně sledovat možný náznak zvyšování úrokových sazeb.

fed6.7.

Podle banky Credit Agricole bude hlavní téma zápisu zpomalení trhu práce a různé názory představitelů Fedu na úrokové sazby. Jsou zde vážné obavy, že vytváření nových pracovních míst má vážné trhliny. Důvodem nižšího počtu pracovních míst může být zpomalení růstu HDP v prvním čtvrtletí. Mnozí analytici očekávají zvrat v HDP pro druhé čtvrtletí, kde by se naplno měla projevit zvýšená hospodářská aktivita. Jedním z témat bude také Brexit a jeho vliv na trhy. Šéfka Fedu se již dříve vyjádřila, že nečekané výsledky referenda by mohly oddálit zvyšování sazeb.

Bank of America ML se domnívá, že hlavní téma dnešního zápisu ze zasedání Fedu bude Brexit. Důležité bude, jestli Fed nastíní plán postupného zvyšování úrokových sazeb. Nicméně pořád je zde vyšší výkonnost americké ekonomiky oproti ostatním globálním ekonomikám. Právě globální nestabilita a Brexit by mohli oddálit zvýšení sazeb.