Událost dne: Fed – rozhodnutí o úrokových sazbách

Dnes ve 20:00 hodin se uskuteční rozhodnutí amerického Fedu o úrokových sazbách. Očekává se, že sazby zůstanou na úrovni 0.50%. Dále dojde ke zveřejnění inflační a ekonomické předpovědi. Ve 20:30 pak následuje tisková konference Fedu.

Co čekají velké banky od této události:

BNP Paribas

Pravděpodobně nedojde ke změně měnových opatření a neuslyšíme ani signál, kdy se budou zvyšovat úrokové sazby. Dá se čekat, že Fed zaujme opět strategii, kdy bude pečlivě sledovat výsledky ekonomických zpráv.

Bank of America ML

Předpokládáme, že dojde ke zvýšení úrokových sazeb v září letošního roku. Nicméně přesný náznak zvýšení úrokových sazeb nelze čekat.

Credit Agricole

Dnešní zasedání Fedu bude pravděpodobně bez výraznějších změn v měnové politice. Je zde předpoklad, že letos dojde ke zvýšení úrokových sazeb ještě dvakrát.

Rabobank

Důležitým výstupem z dnešní zprávy by měl být počet zvýšení sazeb do konce roku. Na trzích existují obavy, že Fed ustoupí od tohoto plánu a zvýší úroky pouze jednou.

Nomura

Tato banka neočekává naznačení termínu zvýšení úrokových sazeb. Výhled pro ekonomiku a inflaci zůstává nejistý. Přetrvává nejistota ohledně Brexitu. Pokud Británie zůstane v EU, může tento krok stabilizovat trhy.