Strategie binárních opcí

Obchodování binárních opcí vyžaduje především dobrou strategii. Jinými slovy se jedná o dobrou a kvalitní metodu, podle které se obchoduje. My si dnes ukážeme některé základní strategie binárních opcí. V případě těchto opcí jde o poměrně nový obchodní nástroj. Na rozdíl od klasických opcí zde narazíme na několik odlišností. U binárních opcí si můžeme stanovit přesnou výši profitu a ztráty. Právě tento fakt nám umožňuje přesně řídit náš money management.

Trendová strategie

Pro začátečníky s binárními opcemi je sledovat trend nejjednodušší. Zde si zvolíme konkrétní podkladové aktivum. Pro příklad si uvedeme měnový pár EUR/USD. Jedná se vůbec o nejlikvidnější měnový pár na forex trhu.

Pokud nastane silný trend, je jedno jakým směrem, počkáme si na korekci. Korekce zde znamená to, že po každém dlouhém pohybu obchodníci začnou částečně vybírat zisky. Po této operaci se cena měny ustálí a je dále připravena růst. V tomto okamžiku je možné koupit binární opci a očekávat další růst. Samozřejmě se také musí zvolit vhodný čas expirace. Obvykle stačí cokoliv od 5 minut do 1 hodiny. Potom už jen čekáme jestli trend bude skutečně pokračovat a my si tak můžeme připsat zisk.

Fundamentální strategie

Obchodování binárních opcí podle fundamentů vyžaduje určité znalosti. Tyto znalosti se týkají ekonomických věcí jako je měnová a hospodářská politika. V první řadě je nutné sledovat vyhlašování ekonomických zpráv. Seznam těchto zpráv je v ekonomickém kalendáři. Je také třeba vědět, jak je která zpráva důležitá pro určité investiční aktivum.

Nejdůležitější zprávou pro finanční trhy je vyhlášení stavu zaměstnanosti v USA. Tento údaj se vyhlašuje jednou za měsíc. Největší pohyby na trzích nastávají, když dojde k větší změně oproti minulému údaji. Na nás tedy závisí, aby byla zvolena taková strategie binárních opcí, která počítá s dobou expirací opcí co nejblíže vyhlášení dané zprávy.