Pražská burza online

15:24

pražská burza onlineNa pražské burze se dá bez problémů obchodovat online. Umožňuje to celá řada brokerů. Nejbližší jsou čeští akciový brokeři, ale také zahraniční. Hodně záleží na tom, v jakém množství budeme na burze obchodovat. Přímo na Burze cenných papírů v Praze se obchoduje s loty, které obsahují minimální množství konkrétních akcií. Ne každý obchodník může obchodovat s tak vysokými objemy cenných papírů.

Existují však i brokeři, kteří umožňují obchodovat i jednotlivé kusy českých akcií. Zde můžeme online kupovat takové množství akcií, které odpovídá našim finančním možnostem. Dosti podstatné je také to, jaký investiční horizont zvolíme. Na pražské burze je možné obchodovat online i krátkodobé obchodní systémy. Nicméně u akciových strategií se nejčastěji uplatňuje střednědobý investiční výhled. V tomto čase dochází obvykle k optimálnímu zhodnocení našich finančních prostředků.

Jaké výhody přináší burza online

Hlavní výhodou je živé obchodování, které můžeme sledovat na monitoru. Dozvíme se téměř okamžitě, jak se situace na trhu vyvíjí. Každý broker dnes již standardně dodává ekonomické zprávy zdarma. Nemůže se tak stát, že nám něco důležitého unikne.

Vždy se také musí sledovat význam jednotlivých ekonomických událostí. Každá zpráva má jinou důležitost. Na každou akcii mají vliv jiné fundamentální události. Toto vše se dá naučit pomocí online obchodních manuálů. Někdy se pořádají výukové kurzy.

Z českých brokerů umožňuje online obchodovat na pražské burze společnost Fio broker. Z jedné obchodní platformy lze uzavírat obchody na burze i rm systému. Výhodou je obchodování v české měně. Nemusíme tak měnit českou korunu na euro nebo dolar. Převedení financí se uskuteční na další účet české banky. Výběr peněz zpátky probíhá stejným způsobem.