Podpora eura pokračuje – tip na obchod

Německá kancléřka Angela Merkelová při rozhovoru s italským ministerským předsedou Mariem Monti opět prohlásila, že jsou připraveni podniknout cokoliv bude možné pro záchranu eurozóny. Toto prohlášení se tak neslo jako refrén z minulého týdne, kdy podobný výrok zazněl ze setkání Hollande a Merkelová.

Zesílily se tak spekulace, že ECB obnoví nákup španělských dluhopisů. V tomto týdnu budou následovat další schůzky evropských lídrů, které vyvrcholí druhého srpna ve čtvrtek tiskovou konferencí ECB.

V pondělí bude důležitou zprávou výsledek španělského hrubého domácího produktu a aukce italských dluhopisů.

Zajímavou příležitostí pro obchodníky by mohl být nástup na páru EUR/USD short během středy až čtvrtka. Očekávám, že v pondělí bude pokračovat long pohyb za podpory eurolídrů a ke konci týdne by mohlo dojít k masivnímu vybírání zisků za podpory FOMC statementu v 8 hodin večer a ve čtvrtek následně projev ECB. Další pohyb short by mohla zajistit americká zpráva týdne NFP, kdy se zveřejní přírůstek nebo úbytek pracovních míst. Volím tedy short, jelikož veškerá prohlášení pro podporu eura jsou křehká. Záležet tedy bude nastoupit co nejvýše na vzestupech a nechat rozhodnout o konečném profitu zprávu NFP.

Na obrázku jsou vyznačené optimální vstupy na měnovém páru EUR/USD do směru short. Výběr zisku je také označen do tří úrovní. Očekávám tedy v první polovině týdne vzestup a následný pokles ke konci týdne.

8

Autor: forex-factory.cz