Osvědčená pravidla pro obchodování

Obchodování na forexu je činnost, která zahrnuje zpracování celé šíře rozmanitých informací a přístupů. Existuje velké množství názorů a náhledů na správné obchodování. Nelze však objektivně říct co je ten správný přístup. Nicméně existují určitá osvědčená pravidla pro obchodování, která jsou používána mnoha tradery. V dnešním článku si ukážeme jaké nejčastější zásady při obchodování platí a jsou ověřena velkou masou traderů.

Neriskuj více než 2% na jeden obchod

Toto je velmi jednoduché a účinné pravidlo. Zpravidla tímto způsobem obchodník na burze ochrání svůj kapitál v dlouhodobém horizontu.

Vydrž v ziskovém obchodu co nejdéle

Velmi častou chybou obchodníků je příliš rychlé vybírání profitů. Pokud je to ještě spojeno s necháváním ztrátových pozic, jedná se o smrtelnou kombinaci. V zásadě jde o přístup zůstat v obchodu, který nabízí zisk, co možná nejdéle. Samozřejmě zde vše závisí na otestované strategii a uplatňování tohoto přístupu na vhodné obchody.

Trend je tvůj přítel

Toto je snad nejčastěji citovaná zásada traderů na celém světě. Obvykle platí, že se nevyplácí jít proti silnému trendu. Trendy mají často tu vlastnost, že strhávají davy a postavit se této přesile je velmi obtížné.

Počkej na korekci

Vstup do obchodů na korekci je velmi častý přístup. Všichni obvykle znají tu situaci, kdy začne silný trend a my se najednou se svým vstupem ocitáme na vrcholu a trh se jakoby vrátí před dalším impulsem nahoru. Této šance se dá využít pro docílení lepšího vstupu do obchodu. Ovšem ne vždy je tato příležitost na stole. Zde se spíše bavíme o systémech, které jsou čistě založené na obchodování při korekcích.

Koncentruj se na obchodování

Obchodování je psychicky náročná činnost a jakékoliv debaty ať  už online nebo reálné nepřináší obchodníkovi tolik potřebný klid. Příliš mnoho názorů od ostatních traderů je na škodu a brání v přesném dodržování systému.