Opce binární

Opce binární jsou zajímavou novinkou, jak obchodovat různé finanční trhy. Jedná se o silný a nový finanční nástroj. Tyto binární opce se liší od klasických opcí několika věcmi. Hlavně jde o výši riskovaného kapitálu. U opcí binárních investor ihned na začátku ví, kolik ztratí v případě neúspěchu. Samozřejmě je také předem známo, kolik bude činit případný profit.

Opce binární se dají obchodovat u několika brokerů. Volba brokera je proto zásadním úkolem každého zájemce o toto obchodování. Někteří brokeři jsou vhodní pro určité strategie lépe. Na samotném začátku si tak musíme uvědomit, co přesně chceme obchodovat.

Každého také bude zajímat od jaké minimální výše můžeme obchodovat. U všech binárních brokerů je možné obchodovat již od 1 eura. Výsledný profit se pak počítá v procentech. Tato procenta jsou od 70 procent až do několika set procent. Profity jsou tedy předem jasně dané. Zároveň je limitována případná ztráta. Dá se tak přesně stanovit výše riskovaných peněz.

Pro koho jsou opce binární vhodné?

Binární opce jsou vhodné pro investory, kteří chtějí mít jasně garantovaný počáteční risk. Nemůže se tedy stát, že ztratíme více, než jsme plánovali. Na druhou stranu je také jistý předem náš zisk. Tento zisk si nastavíme spolu s výší naší maximální možné ztráty. Každý binární broker má stanoveny všechny finanční aktiva, s kterými lze obchodovat. Zpravidla jde o forex, komodity, akcie a ostatní finanční deriváty.

Před samotným začátkem obchodování se doporučuje promyslet obchodní plán. Tento plán se pak musí vyzkoušet buď na cvičném účtu nebo na nízkých částkách. Obvykle je doporučovány otevřít několik desítek obchodů k natrénování dané strategie. Neméně důležitá je i velikost počátečního kapitálu. Kvůli dobrému řízení rizika je dobré začít s minimální částkou alespoň 1000 eur.