Online obchodování

Klasické online obchodování je soustředěno především na finanční trhy. Takto se dá obchodovat na různých trzích. Jsou zde zastoupeny burzy z celého světa. Z jedné obchodní platformy tak můžete investovat do rozličných investičních nástrojů. Začít s online obchodováním je možné po nějaké době, kdy se vzděláváte. Pak je možné testovat obchodní strategii na cvičném účtu.

online obchodováníNásledně se dá otevřít reálný účet. Zde se dá začít obchodovat již od 2000 korun. Jedná se tak o přijatelnou částku i pro malé investory. Nicméně s touto částkou se ještě nedá reálně vydělávat. Takto malá finanční suma slouží pouze k osahání obchodování a časem je nutné zvýšit svůj obchodní kapitál na přijatelnější úroveň. Dostatečná výše obchodního kapitálu se také doporučuje z několika dalších důvodů. Sem se počítá i správné a účelné řízení rizika.

Jde hlavně o to, stanovit si při online obchodování procento riskované částky na jeden obchod. Přijatelné rozmezí je do 5 procent základního kapitálu. Záleží také na tom, jakou časovou perspektivu zvolíme pro naše obchodování. Při krátkodobém online obchodování se dbá velmi na stanovení money managementu. V dlouhodobém horizontu se pak může tato riskovaná částka trochu zvýšit. Nicméně vše by mělo odpovídat celkovému plánu.

Zdroje online informací potřebných k obchodování

K samotnému obchodování je třeba mít zajištěno dostatek informací. Každý broker by měl tyto všechny informace zajišťovat. Je zcela běžné, že brokeři dodávají zprávy z trhů v reálném čase. Tyto zprávy nebývají zpoplatněny.

Dále je poskytován obchodní software zdarma. Zdarma se mohou poskytovat i další doplňkové služby. Sem patří třeba denní analýzy nebo tipy na obchody. Někdy se také poskytují různé indikátory, které usnadňují obchodování. Jde tedy o celý souhrn nástrojů, které potřebujeme k našemu investování.