Online burza

Online burzovní obchody poskytují brokeři jako standardní nabídku. Rozdíly mezi jednotlivými burzami spočívá v úrovni poskytovaných služeb. Online burza je tak každému dostupná prostřednictvím internetu. Na této burze pak můžete obchodovat s akciemi, komoditami, měnami a dalšími nástroji finančního trhu. Konkurence v tomto oboru je velká a tak není problémem dosáhnout velmi zajímavých poplatků za obchody.

Vždy se tak jedná o dobrý výběr burzy, na které budeme online provádět obchody. Prostřednictvím brokera tak můžeme nakupovat a prodávat akcie na rozdílných burzách. Nejvíce se obchoduje na amerických trzích. Zde existují tisíce akciových titulů, které je možné koupit nebo prodat. Nicméně naše obchodování na burze není omezeno pouze na akcie. Dají se obchodovat i další aktiva.

Co všechno se dá obchodovat online na burze:

Akcie

Akcie jsou tradiční investiční aktiva. Obchodují se většinou se střednědobým horizontem držení. Existuje několik základních strategií. Dá se obchodovat podle technické nebo fundamentální analýzy. Na české burze také najdeme několik zajímavých titulů, které můžeme nakoupit. Jde hlavně o ČEZ nebo Erste bank.

Komodity

Jednotlivé komodity se obchodují na komoditních burzách. Jde o tzv. komoditní kontrakty. Každý kontrakt má svoji danou hodnotu a datum, kdy dojde k plnění. Je zde také stanovena výše poplatků za prodej a nákup dané komodity.

Při obchodování komodit se však musí dodržovat základní pravidla. Tento druh finančního derivátu je dosti rizikový a je tomu třeba přizpůsobit naše obchodní pravidla. Počáteční kapitál by měl být dostatečně vysoký. Jen tak se můžeme vyhnout problémům s podkapitalizací.