Očekávané události pro tento týden

Středa 18. září

Dnešní den je zajímavý pro tradery především ve 20:00 hodin. V tento čas zasedá americká FOMC , kde představí svou predikci pro ekonomický růst a inflaci. Tato předpověď je projektována pro nadcházející 2 roky. Nedílnou součástí setkání FOMC bude také tradiční stanovisko k americké monetární politice. Samozřejmě bude následovat i vyhlášení federální úrokové sazby. Nicméně se neočekává změna ze současných 0.25 %.

 

Čtvrtek 19. září

V 9:30 bude vyhlášena úroková sazba Libor. Očekávání jsou, že zůstane na stejné hodnotě 0.25%.  Důležité bude i vyjádření Švýcarské centrální banky SNB k dalšímu osudu silného franku. Pro tradery tak zůstává frank stále zajímavou příležitostí k obchodování. I když se neočekává prolomení hranice 1.20 na měnovém páru EUR/CHF. Každopádně lze očekávat výrazné pohyby a být připraven i na nečekanou věc, jako je např. zvýšení minimální hranice na nějakou vyšší hodnotu.

V16:00 hod nás čeká report o prodeji již postavených domů.

 

Nutno ještě podotknout, že nás v tento den a ještě v pátek čeká během dne projev guvernéra japonské centrální banky. Lze proto očekávat zvýšenou volatilitu na japonských měnových párech.

Autor: forex-factory.cz