Obchody týdne podle Citibank a Credit Suisse

Obchodní doporučení týdne od Banky Credit Suisse:

Forex obchodníci by mohli zvážit long obchod na měnovém páru USD/CHF. Očekáváme pokračování posilování dolaru, které bylo odstartováno v pátek při vyhlašování výsledků NFP. Během tohoto týdne by mohli představitelé Fedu naznačit další možnost zvýšení amerických úrokových sazeb v prosinci. Očekáváme také zlepšení maloobchodních tržeb v USA. Dlouhodobá předpověď na 6 měsíců pro USD/CHF je 1.05 podle Credit Suisse.

Obchodní doporučení týdne od Citibank:

Podle Citibank je možným obchodem týdne short na měnovém páru AUD/JPY. Další posilování amerického dolaru je na pořadu dne v souvislosti s měnovou politikou Fedu. Předpokládáme, že se dominantní role dolaru neprojeví v oslabení japonského jenu. Současná neklidná situace prospívá japonské měně, kam se uchylují investoři a zároveň nečekáme, že by japonská centrální banka tento týden záměrně oslabovala vlastní měnu.

U australského dolaru naopak vidíme mnohem jasnější oslabení v reakci na sílu amerického dolaru. Dále předpokládáme, že centrální banka nepřistoupí ke změně současné měnové politiky. V neprospěch australské měny také hovoří zpomalení růstu čínské ekonomiky.

Doporučení od Citi je prodej na AUD/JPY od 86.90 se SL příkazem na 88.10-20. Cíl obchodu vidíme na 84.25.