Obchodování se zlatem

obchodování se zlatemZlato je velmi solidním nástrojem k obchodování. Obchodovat se dá několika způsoby. Dá se využívat jak pokles tak vzestup ceny zlata. Obchodování se zlatem tak může být velmi jednoduché. Vše se děje online skrze obchodní software. Cena zlata v poslední době velmi poklesla a je proto velmi atraktivní pro potencionální investory.

Je obvyklé kupovat také zlaté investiční slitky. To znamená nákup zlatého kovu fyzicky. Někde dokonce existují prodejní automaty, kde si můžete ihned pořídit zlaté slitky v požadované hodnotě. Dají se také kupovat zlaté mince. Nicméně dodat, že likvidita těchto fyzických nákupů je poněkud nižší než běžné obchodování se zlatem online.

Bude zlato dále klesat?

V posledních letech došlo k velkému poklesu ceny zlata. Dělo se tak hlavně kvůli celosvětové ekonomické krizi. Obchodníci tak nevěřili ničemu a projevilo se to na zlatě. Dále se cena zlata může vyvíjet opačně. Očekává se návrat investorů ke zlatě. Je to pro ně jakási jistota.

Po celou historii byl tento kov vnímám velmi bezpečně a nejinak tomu bude i do budoucna. Můžeme sice krátkodobě očekávat jisté výkyvy směrem dolů, ale v dlouhodobém horizontu bychom se měli dočkat stoupání ceny. Dle většiny ekonomických analytiků bude zlato v příštím desetiletí pomalu stoupat.

Kde obchodovat se zlatem

Se zlatem se dá obchodovat u většiny brokerů. Samozřejmě, že existují rozdíly. Tyto rozdíly jdou poznat v podmínkách obchodování. Někteří burzovní makléři nabízejí obchodování již od malého množství kontraktů se zlatem. To umožňuje přístup malým obchodníkům na tento trh. Další brokeři pak nabízejí obchodování se standardní velikostí zlatých kontraktů. Zde je to určeno pro střední a velké spekulanty, kteří disponují dostatečným kapitálem.