Obchodování s komoditami

obchodování s komoditamiObchodování s komoditami je zajímavou alternativou ke klasickým způsobům zhodnocování majetku. Komodity tak představují nový způsob jak dosáhnout vyšší návratnosti vstupní investice. Na druhou stranu je komoditní obchodování poměrně rizikové. Komodity se obchodují na finanční páku. To znamená, že můžeme nakoupit určitý komoditní kontrakt za zlomek jeho ceny. Zbytek nákupní ceny je dorovnán brokerem. Obvykle se poskytuje finanční páka ve výši od 1:10 do 1:800. Záleží tak na investorovi jak vysokou páku využije.

Toto obchodování má tu výhodu,že i s minimem peněz lze kupovat celé kontrakty požadovaných komodit. Výdělky se tak pohybují ve vysokých číslech. Tento fakt však působí i na druhou stranu. Ztráty jsou také násobeny. Z tohoto důvodu se používá vhodný systém pro řízení rizika.

Jak na obchodování s komoditami

Na začátku se každý komoditní obchodník musí rozhodnout jaký investiční horizont zvolí. Jde o to, jestli zvolíme krátkodobý nebo dlouhodobý investiční horizont. Dá se tak mluvit o určení délky naší investice. Za jednotlivé kontrakty se obvykle každý měsíc platí rolovací poplatky. Toto by také mělo být zahrnuté v našich pohledech na obchodování.

Kolik lze vydělat

Výnosy z obchodování komodit se pohybují od jednotek procent až po stovky procent. Nicméně může vzniknou i ztráta. Komodity jsou určené převážně pro zkušené obchodníky. Před samotným obchodováním se doporučuje využít všech vzdělávacích možností. Jde o činnost, kdy se učíme a připravujeme na všechny varianty, které mohou s tímto obchodování vzniknout. Někteří investoři podcení toto vzdělávání a pak to pocítí na samotném obchodování.