Obchodování s akciemi

obchodování s akciemiBurzovní obchodování s akciemi je možné provádět z jedné obchodní platformy. Dnes nabízejí akciový brokeři obchody s akciemi na všech světových burzách. Nezáleží tedy na tom jestli chcete obchodovat v EU, USA nebo Japonsku. Vše vám umožní jeden obchodní software.

Existují různé druhy akcií. Na české burze jsou nejzajímavější akciové tituly společnosti jako ČEZ. Unipetrol nebo Telefonika. Třeba společnost ČEZ přináší investorům dvojí užitek. vedle zisku z pohybu akcie si můžete ještě přijít na výnos v podobě dividend. Tento výnos bude v následujících letech zajímavý, protože současný ministr financí Andrej Babiš požaduje zvýšení dividend na maximální možnou výši.

Jakého akciového brokera použít

Kupovat a prodávat akcie umožňuje celá řada brokerů. Obchodovat s akciemi se dá u domácích i zahraničních brokerů. Někteří tito zprostředkovatelé jsou určeni pro velké klienty s minimálním požadovaným kapitálem. Na druhou stranu jsou i menší brokeři, kteří umožňují akciové spekulace i pro malé klienty. V konečné fázi je tedy dobrý výběr brokera velmi důležitý.

České nebo zahraniční akcie

Na české burze se obchoduje pouze malé množství akcií, které jsou opravdu výkonné v delším časovém období. Uplatní se zde především dlouhodobí obchodníci. Velký výběr lze nalézt na burze v New Yorku. Na této americké burze lze opravdu vybírat z velkého množství kvalitních akcií. Nutno podotknout, že i čeští brokeři, jako třeba Fio broker nabízí investice na amerických burzách. Můžeme tak otevřít účet zde v České republice a pohodlně obchodovat. Před začátkem obchodování s akciemi je nutné mít patřičné vědomosti.