Obchodování pro začátečníky

obchodování pro začátečníkyZačátečníci mohou nejprve zkusit obchodování na burze pomocí demo účtu. Jde o zkušební obchodní účet, prostřednictvím kterého se dá obchodovat téměř na všech trzích. Každý zájemce si tak může vyzkoušet tento software a také to, jak reagují finanční trhy. Obchodování pro začátečníky je tak snadnější a přehlednější. Někdy je dokonce nabízen určitý bonus. Po zobchodování určitého množství peněz si tak tyto peníze můžeme připsat na náš účet.

Které trhy jsou vhodné pro začátečníky:

Akciový trh

Obchodování s akciemi se většinou doporučuje pro začátečníky. S různými akciovými tituly se dá provádět obchodování z jedné platformy. Je to možné na rozdílných světových burzách. I začátečník tak může dosáhnout na akcie typu Coca Cola a další. Poplatky za jednotlivé obchody se platí podle zobchodovaného množství.

Je možné využít i českého brokera jako je Fio banka. Tato banka umožňuje obchodovat akcie jak na české burze, tak na zahraničních trzích. Je zde umožněno obchodování pomocí páky nebo na úvěr. Jednoznačnou výhodou je obchodování pro začátečníky v české měně a zasílání peněz do místní banky.

Komoditní trh

Komodity se obchodují prostřednictvím kontraktů. Jde o specifikaci určitého množství dané komodity. Tento kontrakt má pak v určité době v budoucnosti splatnost a musí tedy dojít k vypořádání obchodu. Nejvíce se obchodují komodity jako zlato, stříbro, palladium, ropa, kukuřice a další.

Výše zisku se zde pohybuje ve velmi zajímavých relacích. Vše však musíme hodnotit z obou stran. Existuje zde i podstatné riziko, které musíme podstoupit. Předem tak musíme vědět jakou procentní částku našeho kapitálu budeme riskovat na jeden obchod.