Obchodování pro začátečníky – binární opce

Binární opce jsou obchodním nástrojem, který přináší určité výhody při spekulacích. Oproti klasické burze jsou tyto opce vhodné k obchodování pro začátečníky. Hlavní výhodou je stanovení velikosti případného profitu a ztráty hned při otevření obchodu.

Co jsou to binární opce

Binární opce představují nový způsob obchodování na finančních trzích. S těmito opcemi se dá obchodovat a profitovat na trzích během jakékoliv fáze. Může se tedy spekulovat na růst, pokles nebo na setrvání ceny v určitém úzkém cenovém kanálu.

Důležité je, že obchodník zná výši zisku a ztráty již při otevření obchodu. Dá se tak snadno plánovat řízení rizika. Při koupi binární opce musíme odhadnout kde se bude nacházet cena daného aktiva při vypršení platnosti binární obce. Konečným výsledkem obchodu je tak buď ztráta nebo zisk. Pokud tedy budeme obchodovat nějaké aktivum s nynější cenou na úrovni 100 a zvolíme CALL binární opci – znamená to, že předpovídáme vzestup dané měny. Zisk se nám připíše, pouze když cena finančního aktiva skončí nad hodnotou 100 v předem určený čas.


Seznámení s binárními opcemi

Před začátkem obchodování je dobré se seznámit s binárními opcemi.

Recenze vydělávání přes binární opce

Vydělávat skrze obchodování binární opce není pro začátečníky vůbec snadné. Důležité je zvolit vhodnou obchodní strategii. Pro nováčky je dobré zvolit trendovou metodu. Obchoduje se jen při větším trendu. To znamená, že se naše vybrané aktivum musí nacházet v jasném směru. Je jedno jestli směrem dolu nebo nahoru. Pro vydělávání je také důležité dodržovat maximální risk na jeden obchod.


Nejčastěji se obchodují následující tři druhy binárních opcí:

HIGH/LOW – u tohoto druhu opcí musí obchodník odhadnout nad jakou cenovou úrovní se bude pohybovat finanční aktivum v době expirace opce.
ONE TOUCH opce – zde pro získání profitu stačí dotyk dané ceny konkrétního aktiva. Dotknutí ceny musí proběhnout během platnosti binární opce.

Minutové opce – tyto binární opce jsou podobné UP a DOWN opcím. Vše však probíhá v intervalu pouhých 60 sekund.


Binární opce – broker

Pro úspěšné obchodování s binárními opcemi je velmi důležitý výběr brokera.

Jedná se brokera s regulací u České národní banky. Jeho obchodní platforma je snadná na ovládání. Veškerá podpora je poskytována v češtině. Tohoto binárního brokera používá velké množství českých obchodníků.