Obchodování online

Kvalitní obchodní platforma pro obchodování online umožňuje obchodovat s různými investičními nástroji. K těmto nástrojům se počítají různé finanční deriváty, akcie, ropa a stříbro. Z jedné obchodní platformy můžete uskutečňovat obchody se všemi obchodními aktivy. Záleží na každém obchodníkovi jestli preferuje krátkodobé nebo dlouhodobé obchodování. Obě metody obchodování se dají provádět online.

Krátkodobé obchodování online

obchodování onlinePro krátkodobé obchodování online stačí obvykle menší kapitál. Dá se tak obchodovat již od 2000 korun. Jako první krok si budoucí obchodník musí otevřít reálný obchodní účet. Nejdříve tedy dojde ke stažení obchodního software. Někteří online brokeři nabízí obchodování skrze webové rozhraní. V tomto případě tak není nutné nic stahovat do počítače.

Dalším krokem je zaslání peněz na obchodní účet. Toto se může uskutečnit několika způsoby. Používají se internetové peněženky jako paypal, skrill, moneybookers. Dále je možné posílat peníze prostřednictvím platebních karet. samozřejmě je možný i klasický bankovní převod. Zde doba převodu trvá obvykle 2 až 5 pracovních dnů.

Dlouhodobé obchodování online

Dlouhodobé obchody jsou určené obchodníkům s vyšším kapitálem. Doba držení konkrétní obchodní pozice se pohybuje od Týdnů po několik měsíců až roky. Zde se používá nižší páka nebo se tento nástroj nepoužívá vůbec. Nejčastěji se takto obchodují akcie a dluhopisy.

Výběr konkrétní akcie záleží na několika faktorech. K ocenění reálné hodnoty akcií se používají různé nástroje. Nejběžnější je fundamentální a technická analýza. Technická analýza se zaměřuje na analýzu grafu jednotlivých akcií. Bere se zde ohled na pohyb tohoto aktiva v minulosti. Podle obvyklých pohybů v minulosti se pak indikuje budoucí vývoj. Fundamentální analýza vychází z ekonomických ukazatelů. Podle výsledků jednotlivých ekonomických zpráv se pak přijímá rozhodnutí jaké akcie koupit.