Obchodování na burze online

15:13

Online obchodování na burze je běžně poskytovanou službou u většiny brokerů. Stačí jen vybrat si správnou a především vhodnou nabídku. Při volbě brokera záleží na několika základních věcech. Musíme si vybrat přesně podle našich požadavků. V první řadě záleží na jakém trhu budeme obchodovat. Klasicky se na burze obchodují akcie. Lze tak obchodovat na českém nebo světovém trhu. Akciové tituly jsou oblíbeny mezi velkou částí investorské veřejnosti.

obchodování na burze onlineHlavním cílem tohoto článku je ukázat, kde je obchodování na burze online nejvýhodnější. Musíme dávat pozor na poplatky za jednotlivé obchody. První dotaz by tak měl směřovat k poskytnutí ceníku za obchodní operace. Poplatky za obchodování se liší podle obchodovaného aktiva a také podle množství. S přibývajícím objemem se můžeme dostat na velmi výrazné slevy.

Makléři si zpravidla účtují poplatky ve dvou způsobech. Nejčastěji se účtuje poplatek za otevření a uzavření obchodu. Druhý způsob představuje tzv. spread. Spread je rozdíl mezi nákupní a prodejní cenou, která připadá brokerovi. nejvíce se tento způsob používá na forexu.

Na jakých burzách lze obchodovat online?

Burz, kde lze obchodovat existuje celá řada. Téměř na všech je umožněno online obchodování. Jako příklad lze uvést akciovou burzu, dluhopisovou burzu nebo komoditní burzu. V těchto centrech obchodování se také pohybují různí zprostředkovatelé. Někdy se prostřednictvím jejich služeb může dosáhnout výhodných podmínek k obchodování.

Některé druhy obchodování jsou více riskantní. Do této kategorie spadá oblast komodit nebo měn. Zde se obchoduje pomocí finanční páky. Finanční páka znásobuje naší kupní sílu. Díky této páce tak můžeme dosáhnou vyšší výnosů, ale také se násobí ztráty.