Obchodování binárních opcí

22:35

K obchodování binárních opcí se používají různé strategie. K profitabilnímu obchodování však vede pouze několik cest. Je třeba mít zvládnutou funkčnost binárních opcí. To znamená, že každý obchodník s binárními opcemi musí pochopit, jakým způsobem se tento investiční nástroj používá.

V současnosti se tyto opce dají obchodovat u několika brokerů. Hlavním požadavkem na binárního brokera je jeho regulace v EU. Tímto způsobem máme zajištěnu ochranu našeho obchodního kapitálu.

Jak binární opce fungují

Tento finanční nástroj je charakteristický způsobem, jakým se vyhodnocuje výsledek. Závěrečný výsledek tak může být pouze vyjádřen 2 způsoby. Buď náš odhad byl správný nebo ne. Pokud tedy máme pravdu, získáme profit, pokud ne, ztratíme předem definovanou ztrátu.

Zhodnocení se pohybuje od 70% a výše. Je to tedy počítáno z našeho investovaného kapitálu. Abychom dlouhodobě profitovali, musíme být ve většině případů úspěšní ve svých odhadech. Toto vyžaduje znalost ekonomických fundamentů, které se vážou k danému aktivu. Pokud obchodujeme binární měny, měli bychom mít o měnovém trhu potřebné základní znalosti.

Obecně se vyplatí obchodování binárních opcí během doby, kdy se odehrávají významné ekonomické události. Zde máme jistotu, že se tyto investiční nástroje budou pohybovat. Nezáleží přitom jakým směrem. Naším úkolem tedy bude nejdříve určit seznam důležitých ekonomických událostí na daný měsíc a pak sledovat co daná událost činí s naším obchodovaným nástrojem. Po několika týdnech tohoto sledování pak můžeme začít vytvářet obchodní plán, který by nám měl říct, kdy obchodovat a kdy ne.

Krátké shrnutí jak vytvořit binární strategii:

  • Výběr podkladového aktiva
  • Sestavit souhrn ekonomických událostí, které toto aktivum ovlivňují
  • Sledování pohybu našeho aktiva a jeho reakce na různé události
  • Stanovení počtu obchodů za měsíc
  • Určení vstupních podmínek k otevření obchodu
  • Rekapitulace řízení rizika
  • Stanovení procentního rizika na jeden obchod
  • Cvičné demo obchodování