Obchodní výhled pro následující týden

Investiční banka Morgan Stanley přináší výhled obchodování na následující týden.

Euro

V pohledu na euro zůstáváme v medvědím náhledu. Eurodolar byl podpořen hlavně zasedáním Fedu, který se rozhodl nezvýšit základní úrokové sazby. Politika Evropské centrální banky také přispěje k poklesu eura, nicméně nyní není ještě dostatečný čas na velké short obchody. Zatím zůstáváme v neutrálním stavu a vstupujeme pouze při prolomení supportu kolem 1.1250.

Dolar

U dolaru máme býčí pohled, i když rozhodnutí Fedu přispělo k jeho oslabení. Obavy centrální banky ohledně globálního růstu vnášejí nejistotu do obchodování. Naše taktika pro obchodování dolaru tento týden je kupování při poklesech.

Britská libra

Zde udržujeme medvědí pohled na libru. Je zde preference prodávat libru proti USD a JPY. Britská libra je velice citlivá na události, které jsou spojeny s globálními riziky hospodářského růstu. Důležité je sledovat chování anglické centrální banky kvůli vývoji úrokových sazeb.

Japonský jen

Vidíme růst na USD/JPY jako limitovaný. Z tohoto důvodu je více prostoru pro růst na dalších jenových párech. Trhy očekávají uvolňování měnové politiky japonské centrální banky. Nicméně nedá se čekat nějaká razantní změna.

Australský dolar

Náš celkový pohled na AUD je medvědí. Nicméně dáváme přednost long pozicím na párech AUD/NZD a AUD/CAD, kde předpokládáme větší sílu AUD oproti dalším slabším komoditním měnám. Měnová politika Číny by měla australskému dolaru poskytnout určitou podporu. Další podpora se čeká od volby nového ministerského předsedy Austrálie.