Obchod na USD/CAD podle Societe Generale

cadflagDnes je na programu důležitá událost pro kanadský dolar. V 16:00 hodin rozhoduje Bank of Canada o úrokových sazbách. Všeobecně se očekává snížení z 0.50% na 0.25%.

Banka Societe Generale vidí vhodnou příležitost k short obchodu na měnovém páru USD/CAD. Vstup do obchodu kolem současných hodnot s cílem na 1.4000. Tato rada banky je založena na předpokladu, že centrální banka sníží podle očekávání úrokovou sazbu a na USD/CAD dojde k uvolnění a zpětnému pohybu, neboť investoři již tento krok očekávaly a budou uzavírat své pozice.

Dále Societe Generale vidí příležitost na měnovém páru NZD/CAD, kde jako vstup do short obchodu doporučuje hodnotu kolem 0.95.

Nicméně je třeba si uvědomit, že cena ropy pořád klesá, kanadská ekonomika nevykazuje dobré výsledky a důležitá bude tisková konference Bank of Canada. Na USD/CAD lze očekávat prudké pohyby, ovšem takto výrazný short až k 1.4000 jak navrhuje Societe Generale je dosti odvážný a obchodníci mohou využít dočásného posílení kanadského dolaru k lepším nákupům a posunutí USD/CAD na nová maxima.