Nejlepší investice

17:13

nejlepší investiceCo je konkrétně nejlepší investice se pokusíme odhalit v dnešním článku. Jde hlavně o situaci, kdy očekáváme nějaké zhodnocení. Zhodnocení se může pohybovat v různých hodnotách. Hodně záleží na našem očekáváním a ochotě riskovat. V oblasti investic vždy platí pravidlo míry rizika. Čím vyšší riziko jsme ochotni podstoupit, tím pak můžeme očekávat vyšší profit.

Dalším faktorem, který ovlivňuje naši investici je investiční horizont. Můžeme investovat krátkodobě nebo dlouhodobě. Pro opatrné investory se doporučují takové finanční nástroje, které nebudou příliš kolísavé a přinesou jisté zhodnocení. Nejčastěji jde o nějaký druh podílového fondu. Tyto fondy se zaměřují na peněžní investice, dluhopisové a akciové investiční nástroje.

Druhy možných investic:

Akcie

Akcie jsou nejoblíbenějším způsobem investování. Pro mnoho obchodníků je tato investice nejlepší. Akciové tituly se obchodují již několik století. Jedná se tak o nejstarší formu burzovního obchodování. Samozřejmě, že k investování do akcií patří také vytvoření investiční strategie.

Dluhopisy

U investorů se těší velké oblibě státní dluhopisy. Tyto dluhopisy přinášejí téměř jistý roční zisk. tento výnos se pohybuje v řádu jednotek procent. Jde o součást každého investorského portfolia.

Komodity

Komoditní investice jsou pro odvážné investory. Tito investoři by měly znát povahu těchto finančních derivátů. Zisky se zde pohybují od desítek do stovek procent. Dá se tedy náš obchodní kapitál zhodnotit o zajímavá procenta. Na druhou stranu si každý musí být vědom veškerého rizika. Z komoditních kontraktů se nejvíce investuje do zlata, ropy, kakaa, bavlny a stříbra. Na výběr je z dalších mnoha druhů komodit.