Nákup akcií

10:15

Nákup akcií lze provádět přímo z obchodní platformy. Jedná se o komplexní investiční software. Prostřednictvím tohoto nástroje tak může každý nakupovat akcie po celém světě. K dispozici jsou také české akciové tituly. Lehce se tak může obchodovat se společnostmi ČEZ nebo Erste Group. Poplatky za obchodování se nacházejí na velmi nízké úrovni.

Tento broker zároveň poskytuje kvalitní zpravodajství z finančních trhů. Tento fakt jistě ocení investoři, kteří obchodují pomocí fundamentální analýzy. Nákup akcie tak každý může provádět s dostatečnou zpravodajskou základnou.

Jak na nákup akcií

Obchodovat s akciemi by se mělo začít u ověřeného akciového brokera. Nesmíme zapomínat ani na regulaci České národní banky. Za klad se považuje obchodování v české měně.

Neméně důležité jsou celkové poskytované služby. Dnes se již zcela běžně poskytuje obchodní software zdarma. Někteří brokeři také pravidelně zpracovávají analýzy. Pomocí těchto rozborů jednotlivých akcií se dá vstupovat do obchodních pozic.

Akciové portfolio

Pro střednědobé a dlouhodobé investory se sestavuje toto portfolio z obecně známých akcií. V dlouhodobém investičním horizontu tak dochází k růstu a toto zhodnocení se dostává na zajímavé úrovně.