Moudré citáty od profesionálních traderů

V tradingu jsi dobrý pokud máš pravdu v 6 z 10 obchodů. Nikdy nebudeš mít pravdu v 9 obchodech z 10. Peter Lynch

Tato citace je velice důležitá, neboť uvádí, že i nejúspěšnější obchodníci světa nemají stoprocentní úspěšnost. Je všeobecně považována za dobrou úspěšnost kolem 60 procent. Nicméně i s nižší úspěšností se dá úspěšně vydělávat pokud je rozumné RRR.

Když se všem zdá, že cena je příliš vysoko, obecně pak tato cena půjde ještě výše a když se zdá, že cena je až moc nízko, obvykle tato cena půjde ještě níže. William O´Neil

Tento citát upozorňuje na to, že trend je silný a zejména na forexu. Již mnoho obchodníků se spálilo, když spekulovali na obrat tzv. příliš vysokého kurzu.

Dvacet let trvá než si vybudujete dobré jméno a 5 minut trvá ho zničit. Warren Buffett

Tento citát od světoznámého investora Warrena Buffetta je spíše zaměřen na investování než trading.

Vždy přemýšlím o prodělávání peněz více než o vyděláváni. Nezaměřuj se na vydělávání peněz, ale na ochranu toho, co již máš. Paul Tudor Jones

Ochrana kapitálu při obchodování by měla být na prvním místě. Toto je základní úkol pro každého obchodníka podle známého tradera Paul Tudor Jones. Je zde také myšlenka využít co nejvíce ziskové obchody a minimalizovat ztráty.

Jestliže si bereš ztráty osobně, nemůžeš obchodovat. Bruce Konver

Hlavním smyslem tohoto rčení je pocit odosobnění od prováděných obchodů. V případě, že si obchodník bere své ztráty osobně, potom je to cesta k otevírání obchodů mimo plán a zbytečné riskování.

Klíčem k úspěchu v tradingu je disciplína. Kdyby byla inteligence základem úspěchu, bylo by zde plno úspěšných traderů. Victor Sperandeo

K profitování na měnovém trhu obchodník nemusí být génius. Emoce a disciplína jsou rozhodující při otevírání obchodů. Je zde opět vidět, jak trading je velice individuální záležitost.

Trhy jsou neustále ve fázi nejistoty a nestability a peníze jsou vydělávány převážně sázkou na nečekané. George Soros

George Soros je jedním z nejbohatších světových spekulantů. Nejvíce vydělával, když zaujímal opačná stanoviska proti davu. Jeho nejznámější obchod se odehrál v roce 1992 když spekuloval na oslabení britské libry. Během tohoto obchodu vydělal miliardu amerických dolarů.

Hlavním cílem tradera je udělat perfektní obchod, peníze jsou až na druhém místě. Alexander Elder

Hlavním smyslem této citace je zaměření se na to, jak se stát dobrým obchodníkem. Samozřejmě, že peníze a výdělek jsou také důležité, ale až v druhé řadě.