Komoditní obchodování

Komodity představují velmi zajímavou formu burzovního obchodování. Na komoditních burzách se obchoduje velké množství kontraktů. Každý z těchto kontraktů je vázán ke konkrétní komoditě. Nicméně komoditní obchodování není určené pro každého. Je třeba podstoupit určitou míru rizika. Na jedné straně se dají dosáhnout atraktivní zisky, ale také je třeba počítat i se ztrátami. Ztráty i profity patří k tomuto druhu obchodování.

Nejvíce obchodované komodity:

Zlato

Zlato představuje velmi atraktivní komoditu. Zejména v posledních letech si zlato získalo přízeň obchodníků. Tento kov čelil poklesu, což nabízelo výrazné možnosti zhodnocení. Nikdo si však netroufl říct, kdy bude tomuto poklesu konec a kdy se vše začne obracet.

V historii bylo zlato chápáno jako dlouhodobá jistá investice. Toto dokazuje fakt, že zlato dlouhodobě rostlo. Zlatý kov tak představuje pro investory jistotu. Zpravidla se k této investici uchylují kupující v době poklesu akciových trhů.

Ropa

S ropou se obchoduje velmi často. Krátkodobě se zde dá dosáhnout velmi vysokých zhodnocení. Jde o dosti volatilní investiční nástroj. Ropa je proslulá velkými vzestupy a pády během krátkého okamžiku. K obchodování ropy je třeba vyšší kapitál. Tento kapitál je důležitý pro správné řízení rizika.

Základem pro ziskové obchodování je stanovení si obchodní strategie. Taková strategie musí být otestována na historických datech. Následně se provádí cvičné online obchodování. Toto obchodování by mělo trvat minimálně několik týdnů. Výsledkem by měl být dlouhodobý profit. Po úspěšném testování se může začít s otevřením reálného účtu.