Kauza Bernard Madoff

bernard madoffPřípad Madoff pokračoval v pondělí u soudu. K výpovědi se dostavil Frank DiPascali, který začal pracovat v Madoffově investiční firmě od svých devatenácti let. Postupem času se stal finančním ředitelem. Samotný DiPascali čelí vážnému obvinění, díky kterému mu hrozí 125 let vězení.

Obviněný sice spolupracuje s policií, ale podle komentátorů, kteří jsou obeznámeni blíže s tímto případem, nelze předpokládat nějaké výrazné zmírnění trestu. Stojí za to připomenout, že DiPascali se podílel na největší finanční zpronevěře za posledních několik desetiletí.

Před soudní porotou Frank DiPascali prohlašuje, že kdokoliv v kanceláři nyní vězněného finančníka byl schopen rozpoznat reálné obchodní transakce od falešných obchodů, které proběhly jen na oko a nebyly postoupeny na burzu.

 

Fingované obchody byly prováděny v investiční kanceláři podle historických kurzů jednotlivých akcií a komodit. Frank DiPascali

 

Dále obviněný před porotou prohlásil, že věděl o nekalé činnosti, kterou jejich firma provádí. Připustil, že lhal svým klientům, kterým se staral o jejich peníze. Zároveň prohlásil, že toto jeho svědectví mu pomůže při závěrečném verdiktu soudu.