Kanadský dolar – stav na trhu práce

Tento pátek 5. září budou vyhlašována data z kanadského trhu práce. Jde o změnu v počtu pracovních míst oproti minulému měsíci a také procentní míra nezaměstnanosti. Očekává se přírůstek 10.3 tisíc pracovních míst a 7 procentní nezaměstnanost. Současně jsou ve stejnou dobu zveřejněna data z amerického trhu práce.

Pro kanadský dolar je tato zpráva velmi důležitá a pohyby na měnovém páru USD/CAD jsou obvykle velice slušné. Údaje o stavu zaměstnanosti jsou důležité pro měnu, protože dávají trhu signály na jaké úrovni bude spotřeba domácností a důvěra v budoucí vývoj. Všechny tyto zprávy přispívají k pozitivnímu nebo negativnímu růstu kanadské ekonomiky.

kad nxp1

Jak může tato zpráva ovlivnit měnový pár USD/CAD?

Jak již bylo zmíněno, kanadský dolar tradičně silně reaguje na tento druh zpráv. Při jakékoliv změně tak lze očekávat výrazné pohyby na všech kanadských měnových párech. Je zde však riziko konfliktu s americkými daty. Nicméně zprávy o stavu zaměstnanosti v USA nejsou již tak razantním prvkem, který ovlivňuje celý forex. Pokud se dočkáme překvapivých čísel, je možné se těšit na dlouhodobější trend. Výrazné negativní výsledky budou mít velký vliv na měnovou politiku kanadské centrální banky.