Jsou binární opce podvod?

00:08

Poslední dobou se ozývá stále více hlasů, které považují binární opce za podvod. Na tento názor je potřeba zareagovat vysvětlením všech okolností, za jakých se binární opce obchodují. V první řadě je nutné říct, že tyto opce jsou zcela standardním obchodním nástrojem. Nicméně někteří binární brokeři poskytují svým klientům špatné služby a zde vzniká určitá nespokojenost a vrhá negativní světlo na tento obor jako celek.

Každý zájemce o binární obchodování by si měl zajistit co nejvíce informací. Zde je možné využít ebook, který je poskytován zdarma.

Charakteristika kvalitního binárního brokera:

  • regulace evropskými finančními autoritami
  • pojištěné vklady obchodníků
  • informační vstřícnost
  • uvedení minimální částky s kterou je možné obchodovat
  • upozornění na rizika
  • poskytování vzdělávacích materiálů
  • podpora při obchodování

Někteří neregulovaní brokeři s binárními opcemi vytvářejí špatný obraz u investiční veřejnosti. mezi jejich nekalé praktiky patří nekvalitní obchodní platforma, nekomunikace, časté zamrzání obchodního softwaru. Pokud klient takovéto znaky zpozoruje, měl by takového brokera opustit.

Celkově tedy binární opce nejsou podvodem. Jedná se o novou možnost jak investovat a obchodovat. Před začátkem obchodování musí každý začátečník rozumět všemu, co se na trhu děje. Někteří nový obchodníci podcení vzdělávání a obchodují, aniž by znali podstatu těchto opcí. V zásadě je u těchto binárek možný pouze výsledek ANO nebo NE.

Spekulujeme tedy na nějakou možnost, která se splní nebo ne. V kladném případě je nám vyplacen profit. Výši profitu známe již na začátku, stejně jako možnou ztrátu. Nastavíme si tak snadněji řízení rizika. Obecně se doporučuje neriskovat na jeden obchod více než 5 procent našeho obchodního kapitálu.