Je etické profitovat v obchodování z globálních konfliktů?

V poslední době se s narůstajícími konflikty zcela jistě nabízí otázka o etice v obchodování na finančních trzích. Je samozřejmostí, že tyto veškeré události ovlivňují trhy a je tedy možné je zahrnout do obchodní strategie. Údělem spekulantů asi není moralizovat o etice, nicméně veškeré konflikty někdo začíná a pohyby na trzích jsou pouhá reakce. V reálném světě by tak neměl nikdo vynášet soudy o etickém pozadí jakékoliv profese.

Pojďme se podívat na následující události:

Japonský jen a švýcarský frank si vždy dobře vedou v době globálních konfliktů. Tyto dvě měny posilují v době finančních krizí, politické nejistoty a válečných konfliktů. Některé velké investiční fondy v této době přesouvají část svých investic z akcií do těchto měn.

Měnový pár EUR/JPY se nyní nachází těsně pod hranicí 137.00. Jen tak posiluje vůči všem hlavním měnám. Pokud se kolem této hranice bude pohybovat více dní, je možné očekávat další pokles a připravit se na strmější pohyb směrem dolů, možná o velikosti 100 až 200 pips.

Ve skutečnosti vedle nějaké problematické události musí reagovat hlavně cena. Samotná krizová informace ještě nepřináší kýžený profit. To znamená, že kurz měny musí reagovat, jedině v této chvíli se vyplatí vstupovat do obchodů.

Zajímavá je také situace na GBP/CHF. Vzhledem k síle franku se nabízí velký potenciál směrem dolů. Celkově tak jde o dlouhodobý obchod v řádu týdnů. Britská libra nevypadá na posilující měnu v následujících týdnech. Je tak na každém traderovi zvážit tyto možnosti.