Jak používat RSI indikátor na forexu

Relative Strength Index(RSI) neboli index relativní síly. Tento indikátor technické analýzy je trochu podobný stochasticu v tom, že identifikuje překoupené a přeprodané oblasti na trhu. Hodnoty RSI se udávají od 0 do 100, přičemž hodnota pod 30 obvykle znamená přeprodanou oblast a hodnota na 70 znamená překoupenou oblast.

rsi11

Jak obchodovat pomocí RSI

RSI indikátor můžeme používat jako signál pro změnu trendu, když je zřejmé, že je na trhu příliš mnoho překoupených nebo přeprodaných oblastí. Na spodním grafu lze vidět možnou ukázku obchodu ve směru short, kdy hodnota RSI dosáhla 78, což je znamení pro překoupenou oblast.

rsi22

Určení trendu pomocí RSI

Použít RSI indikátor je také možné k určení trendu. Hlavní použití je na zachytávání obratů na trhu, nicméně pro potvrzení trendu je třeba jiný pohled s jiným nastavením.

Zde je důležité, jestli se RSI nachází pod nebo nad hodnotou 50.
– jestliže chcete obchodovat ve směru long – RSI by měl být nad 50
– jestliže chcete obchodovat ve směru short – RSI by měl být pod 50

rsi33

Na obrázku je možné vidět formaci long pohybu. Pro další potvrzení tohoto směru je možné čekat, až RSI indikátor protne hodnotu 50

Závěr

Samozřejmě, že se nedá obchodovat podle indikátoru RSI zcela automaticky, když dosáhneme krajních hodnot. Je třeba si nejdříve vyzkoušet v reálu jak tento indikátor pracuje a pak vysledovat pravděpodobné signály ve spolupráci s vlastním systémem. Jako obvykle důležité je nakoukat funkci RSI a věnovat tomu čas.