Jak obchodovat s akciemi

15:22

Velice stručný návod jak obchodovat s akciemi naleznete na těchto stránkách. Bude se jednat o ty nejznámější akciové strategie. Akcie jsou obecně považovány za tradiční formu investice. Dá se s nimi však obchodovat i intradenně, kde je možnost dosažení vysokého zhodnocení.

Před samotným obchodováním s akciemi je však nutné dbát na pravidelné získávání informací. Tyto informace lze sehnat na finančních informačních portálech. Můžou se využívat zahraniční nebo domácí internetové zdroje. Nutné je také ověřovat relevanci takto dostupných dat. Obchodovat s akciemi může každý, kdo si založí obchodní účet u brokera nebo zprostředkovatele. Každý takový broker musí mít licenci České národní banky a podléhat evropským regulačním zákonům.

Jaké výdělky očekávat

Při obchodech s akciemi se dá očekávat zhodnocení až v řádech desítek procent za rok. Při agresivnějších strategiích lze dosáhnout i více. Samozřejmě se pak vynořují i rizika ztráty kapitálu. Pro konzervativnější investory se nabízí takové obchodní metody, které odpovídají jejich psychologickému profilu. Investiční profil investora je vždy sestaven při podpisu smlouvy s brokerským domem.

Ze začátku obchodování tedy bude úspěch když obchodník přeskočí inflaci. Nestane se tak, že jeho investované peníze ztratí na hodnotě. Akcie se dají obchodovat podle různých metod. Investoři nejběžněji používají technickou nebo fundamentální analýzu. Technická analýza hodnotí statisticky minulý pohyb dané akcie. Podle minulých pohybů se určuje budoucí vývoj. Fundamentální analýza je zaměřena na získávání ekonomických zpráv, které se týkají akcií. Podle těchto analýz se pak předpovídá možný růst nebo pokles.