Jak obchodovat binární opce

Binární opce se dají obchodovat několika způsoby. Záleží na velikosti finančního kapitálu a časovém rámci. Také je důležitá zvolená strategie. V neposlední řadě je podstatný druh binární opce. Nelze tedy určit pouze jeden model jak obchodovat binární opce. Je zde velké množství různých ukazatelů, na kterých je naše plánovaná obchodní strategie závislá.

Ještě krátké shrnutí co vlastně binární opce jsou. Jde o druh opce, prostřednictvím které odhadujete pohyb určitého investičního aktiva. Možný profit z celého obchodu znáte již na začátku. Sami si stanovujete i výši maximální ztráty. Hned ze začátku tak víte jaké náklady na obchod budete mít a nelze tak získat vyšší ztrátu, než jste si stanovili. Celkový výnos se uvádí v procentech a binární opce vždy expiruje za předem stanovený čas.

Druhy binárních opcí:

High/low binární opce

Zde si vybereme určité podkladové aktivum. Je možné vybírat ze širokého spektra investičních nástrojů. Nalezneme zde prakticky vše. Jde o akcie, měny, komodity, akciové indexy a mnoho dalších. Následně si stanovíme čas expirace a budeme spekulovat buď na pokles nebo růst. V případě, že v dobu expirace bude hodnota našeho aktiva nad úrovní, kterou jsme odhadli, potom získáváme předem stanovený zisk. Jestliže neodhadneme správný směr, ztratíme jen počáteční investici do této opce.

One touch opce

Tyto opce představují zajímavý způsob jak investovat a dosáhnout vyššího zhodnocení. Někdy se výše zhodnocení pohybuje až ve stovkách procent. Základem one touch opce je stanovení hranice, které se má třeba náš měnový pár dotknout. Pokud se během stanovené doby měnový pár dotkne této hranice, ihned je nám připsán profit a platnost opce končí. Zde spočívá výhoda toho, že stačí jen dotyk a profit se objeví okamžitě.

Minutové opce

Minutové binární opce trvají pouhou minutu a vy se tak v této krátké době musíte rozhodnout jakým směrem budete obchodovat. Nutno říct, že tento typ opcí je určen pro zkušenější obchodníky. Zde je třeba prokázat rychlé rozhodování a nenechat se zlákat ke zbytečnému riskování