Jak koupit akcie

15:20

jak koupit akcieV dnešní době existuje mnoho způsobů jak koupit akcie. Dá se to provést prostřednictvím akciového brokera, který tento nákup zprostředkuje. Akcie lze kupovat na různých akciových burzách. Tyto burzy umožňují online nákupy a prodeje. Vedle akcií se dá ještě obchodovat s jinými finančními aktivy. Brokeři již běžně poskytují obchodní platformy, na kterých lze obchodovat s velkým množstvím investičních aktiv.

Nejvíce obchodované jsou však akcie. Brokera si lze vybrat buď v zahraničí nebo domácího. V České republice jsou akciový brokeři srovnatelní se zbytkem světa. Veškeré prodeje a nákupy jsou prováděny v režimu online. Ihned po kliknutí na tlačítko koupit akcie, máte tyto tituly připsány na vašem účtu. Vše je vedeno přehledně a rovněž vidíte váš nárok na dividendy. Nicméně dividendy se nevyplácejí u všech akcií. Vždy si musíme počkat na rozhodnutí valné hromady.

Akcie v České republice

V České republice se obchodují tyto cenné papíry na burze cenných papírů v Praze. Je zde několik atraktivních akciových titulů.

Mezi tyto akcie patří:

  • ČEZ
  • Erste
  • NWR
  • Fortuna
  • Telefonica
  • Unipetrol

Při kupování akcií je potřeba dodržovat určité zásady. Důležitý je také počáteční kapitál. Základní kapitál, který budeme používat k nakupování akcií by měl být dostatečně vysoký. Vyžaduje se to z toho důvodu, že se pak snadněji může sestavit investiční portfolio. Takové portfolio by mělo vždy obsahovat různé druhy akcií. Jsou takové tituly, které jsou určitou jistotou a zárukou stabilních nižších výnosů. Na druhou stranu se najdou i akcie, kde je vysoký potenciál zhodnocení. V určité míře také náleží do našeho portfolia.