Jak investují banky

17:14

Investování bank se řídí jinými pravidly než běžní investoři uplatňují na své obchodní rozhodnutí. Banky mají určité výsadní postavení na finančních trzích. Tato moc se hlavně uplatňuje na měnových trzích. Zde bankovní domy rozhodují o směru daného měnového páru. Záleží také na velikosti banky a jejího investičního oddělení.

Samostatnou kapitolou jsou centrální banky. Tyto mocné instituce mohou svými rozhodnutími určit oslabení nebo posílení národní měny. Každý menší obchodník by měl proto dbát na to, jak investují banky. Z jejich obchodů se dá odvodit mnohé. Někdy se stane, že uniknou před důležitou zprávou tajné informace a několika šťastlivcům se podaří využít tuto situaci ke svému prospěchu. Toto se ovšem stává velmi zřídka.

Jsou banky při investování úspěšné?

Obecně jsou banky úspěšné, ale nedá se říct, že by dosahovaly výdělky v řádů stovek procent. Tyto bankovní domy disponují s velkým kapitálem, který není snadné na trhu umístit v jeden okamžik. Banky se tak musí snažit být druhou stranu pro co nejvíce malých obchodníků. Stabilita jejich zisků závisí na množství prodělávajících malých a středních jak investují bankyspekulantů.

Někteří obchodníci se snaží následovat bankovní instituce. Sledují tak, kam směřují tzv. chytré peníze. Snaží se následovat tyto investice až k vybírání profitu. To ovšem bývá těžké v zhledem k možnostem bank. Banky se obejdou bez brokerů a realizují si svá rozhodnutí na měnových trzích sami bez zprostředkovatelů.

Oblíbenou strategií bank bývá určování směru měny hned na začátku obchodního dne. Banky v daný okamžik nakoupí jednu měnu a způsobí ostrý pohyb svým směrem. Následně čekají na nástup dalších investorů. To se jim obvykle splní a potom vybírají své zisky. Tyto jednorázové zisky se tak pohybují ve vysokých částkách.