Jak investovat v roce 2014

V dnešním článku se zaměříme na oblast investování pro rok 2014. Tento rok lze využít k úspěšnému investování do různých finančních nástrojů. V první řadě je třeba říct, že investování je pro lidi, kteří mají dostatek volných finančních prostředků. Jedná se tak o správné nastavení rizika. Je v zájmu každého investora naučit se, jak správně investovat.

Do čeho investovat v roce 2014

Nabízí se několik investičních aktiv. Nejdříve si obecně shrneme obvyklé investiční instrumenty. V našem okruhu zájmu se můžou ocitnout akcie, komodity nebo měny.

Akcie

Na české burze se nachází několik titulů, které jsou tzv. investovatelné. Jednak můžeme spekulovat na vzestup dané akcie v roce 2014 nebo alespoň využít dividendy. Vzhledem k atraktivnosti společnosti ČEZ se jeví tato akcie jako vhodná k investici. Ministr financí Andrej Babiš požaduje letos vysokou výplatu dividend. Po tomto prohlášení se ČEZ dostal znovu na růstovou vlnu. Investoři tak očekávají zisk z růstu a dále výdělek z dividend.

Komodity

Obecně jsou komodity považované za riskantní investici. Když se však některé komodity správně uchopí, může dojít k úspěšnému zhodnocení našich vložených prostředků. V centru pozornosti pro tento rok budou zlato a ropa. Zlato v posledním roce spíše klesalo a drží se na úrovni 1300 dolarů. Dá se předpokládat ještě mírný pokles a pak opětovný růst. Zlato je tak jeden námět jak investovat v roce 2014.

Měny

Měny jsou také považovány za hodně rizikové. Na druhé straně slibují při správném uchopení vysoký výnos. Můžeme se zaměřit třeba na komoditní měny jako jsou kanadský dolar, novozélandský dolar nebo australský dolar. Zde se můžeme řídit ropou a zlatem. Zejména kanadská měna je provázána s cenou ropy.

Nicméně i další měnové páry jsou pro investory atraktivní. Měnový pár EUR/USD je určený pro opravdu zkušené obchodníky. Eurodolar je citlivý na každou vyhlášenou ekonomickou zprávu. Každopádně obchodování s měnami je rizikové a každý by se měl nejdříve dobře vzdělat v této oblasti.