Jak investovat do zlata

jak investovat do zlataV současné době je zlato velmi atraktivní pro investování. Dnes si povíme jak investovat do zlata a jaké nástroje k tomu použít. Během minulých let cena zlata velmi klesla. Bylo to reakcí na neutěšenou situaci ve světovém hospodářství. Investoři měli jisté pochybnosti o ceně zlata. Nicméně zlato se i nadále používá jako jistota, ke které se obchodníci uchylují v nejistých dobách.

Z dlouhodobého hlediska se vyplatí investovat do zlata. Jeho hodnota bude v budoucnosti pravděpodobně růst. Krátkodobě se však může dostat ještě na nižší hodnoty. Obecně se dá říct, že nynější stav světové ekonomiky je nejasný a spekulanti čekají, jaká bude nakonec nálad ke koupi zlata. Zlato se dá obchodovat na několik způsobů. Jedním způsobem je krátkodobá spekulace na pokles a potom dlouhodobá spekulace s očekáváním trvalého růstu.

Kde investovat do zlata

Do zlata se dá investovat na několika burzách. Klasicky je to možné na komoditní burze. Potom se nabízí možnost obchodovat se zlatem pomocí futures kontraktů. Jedná se speciální finanční deriváty, kde je možné použít finanční páku. Dále je možné použít tzv. CFD kontrakty, které provozují někteří brokeři. Výhodou těchto CFD kontraktů je možnost nakoupit nebo prodat zlato již ve velmi malých objemech. Často se stává, že na běžnou burzu malý obchodník nedosáhne, u CFD brokerů je tento problém vyřešen.

Nákup fyzického zlata

V posledním roce se stává populární nákup investičních zlatých slitků. Takto se dá do zlata investovat u autorizovaných prodejců. Nicméně určité problémy zde mohou být. Jde o fakt, kdy musíme toto zlato někde uschovat. Musíme se tedy starat o bezpečnost naší investice. Na druhou stranu přímé vlastnictví zlatých slitků dává určitou jistotu vlastníkovi.