Investování na burze

15:15

investování na burzeBěžné investování na burze je dostupné prostřednictvím online obchodních platforem. Tento obchodní software se instaluje na stolní počítač nebo se obchoduje skrze webové rozhraní. Každému zájemci o obchodování vyhovuje něco jiného. Mnoho brokerů také poskytuje aplikace, které umožňují investovat online přes chytré telefony.

Také záleží o jaké investování na burze máme zájem. V současné době existuje nepřeberné množství investičních aktivit. Investovat se může provádět také podle délky investičního horizontu. Jde tedy o horizont krátkodobý, střednědobý nebo dlouhodobý. Každý takový investiční záměr je určen pro jiný druh investora. V investování hraje také důležitou roli psychologie. Dle této vlastnosti se sestavuje psychologický profil investora. Jedná se o konzervativní styl investování. Existuje celá řada dalších profilů, která sahá až k těm nejvíce riskantním.

Pro koho je investování na burze vhodné

Především je nutné podotknout, že tato investiční činnost není vhodná pro každého. Je určena jen pro lidi, kteří mají dostatek volných finančních prostředků. Tyto volné finance si tak mohou dovolit investovat a obejít se nějaký čas bez těchto peněz. Vůbec se nedoporučuje půjčovat si na investování. Na burze se hraje vždy za své, protože se jedná o riskantní podnikání.

Poslouchat investiční doporučení?

Mnozí burzovní brokeři mají ve zvyku dávat svým klientům investiční doporučení. Tento investiční tip tak obnáší názor makléře na to, jaký finanční nástroj je vhodný k investování. Tyto investiční rady vycházejí z analýzy situace na trhu. Obvykle se vyplatí poslouchat pouze vysoce zkušeného makléře, který může doložit patřičné reference. V každém případě se pak hodí pravidelné vzdělávání v oboru investování.