Investor Warren Buffett ohlašuje rekordní zisky

Investiční společnost Berkshire Hathaway známého miliardáře Warrena Buffetta ohlásila rekordní zisky za druhé čtvrtletí. V tomto období vzrostl zisk na 6,4 miliardy dolarů. Za těmito vynikajícími výsledky je možné vidět aktivity ve zpracovatelském sektoru, maloobchodu a službách.

Investiční skupina Berkshire Hathaway řídí celkem více než 80 společností, které vyvíjí své aktivity v různých sférách. Za zmínku stojí podíly ve společnostech jako jsou IBM, American Express nebo Coca Cola.

Na dobrých výsledcích se podle analytiků podílí dobrý výkon americké ekonomiky a diverzifikace aktivit investičního fondu. Warren Buffettt zcela jistě odhadl pozitivní vývoj ekonomiky USA a nyní se mu to vrací ve vysokém zhodnocení jeho investic.

Celkově stouply tržby společnosti Berkshire Hathway o 11 procent na 50 miliard dolarů. Investiční společnost také disponuje hotovostí ve výši 55 miliard dolarů. Tato hotovost tak dává prostor další investiční činnosti. Z loňských akvizic lze vzpomenout třeba výrobce kečupů Heinz.

Berkshire Hathaway – tato společnost představuje holdingovou firmu, kterou ovládá Warren Buffett. K jejímu ovládnutí tímto známým investorem došlo v roce 1965, kdy se původně jednalo o textilní společnost. Nyní patří Berkshire Hathaway mezi 50 největších společností na světě. Tento investiční holding působí ve velmi širokém spektru světové ekonomiky. Jedná se např. o pojišťovnictví, energetiku, stavební materiály, maloobchod, oděvy nebo doprava.