Intradenní obchodování

intradenní obchodováníZa intradenní obchodování se považuje uzavření rychlého obchodu během jednoho obchodního dne. Jde o tzv. krátkodobé obchody. Výhodou zde zůstává fakt, že intradenní obchodník nemusí platit poplatek za držení finančního kontraktu přes noc. Vyhne se také případným rizikům při otevíracích gapech. Tyto mezery v obchodování vznikají právě v noci, kdy je velmi nízká likvidita.

Někdy bývá intradenní obchodování označováno jako rizikové. S tímto názorem lze souhlasit pouze částečně. Obvykle je na stejné rizikové úrovni jako střednědobé investování. Vzhledem k výše uvedeným skutečnostem, je tento druh intradenního obchodování dobrým doplňkem do investiční strategie. Každý správný investor si svoje portfolio skládá z několika investičních variant, aby předšel co nejvíce rizikům ztráty kapitálu.

Co intradenně obchodovat

Intradenně obchodovat se dají různá aktiva. Nejoblíbenějším je zde forex trh. Jednotlivé měnové páry za den vytváří mnoho obchodních příležitostí. Během krátké doby se dají realizovat zajímavé profity. Tyto zisky se pak mohou používat v dalších formách obchodování na různých burzách. Můžeme také sáhnout k diverzifikaci našeho portfolia. Toto investiční portfolio může být složené z různých časových rámců.

Intradenní strategie

K tomuto druhu obchodování je dobré určení vhodné strategie. Tuto strategie lze natrénovat na cvičném účtu. Lze zde stanovit velikost obchodovaného objemu. Také lze vyzkoušet řízení rizika všech otevřených pozic. Obecně se doporučuje testování strategie v délce několika týdnů až měsíců.

Odvážnější intradení obchodníci obchodují tímto stylem proti trendu. Je zde velké riziko, ale na druhou stranu i lákává forma profitu. Tento styl obchodování lze doporučit pouze zkušeným obchodníkům, kteří již vědí co dělají. Pro začátečníky je vhodné používat nějakou trendovou metodu. Využívají se denní trendy na daných investičních nástrojích.