Forex výhled pro nadcházející týden 10.10. – 14.10.

Výhled pro nadcházející týden od banky Morgan Stanley.

Dolar

Ekonomická data z USA se výrazně zlepšila. Je zde určitá pravděpodobnost, že Fed zvýši na svém prosincovém zasedání úrokové sazby. Nicméně je zde nejistota ohledně prezidentských voleb. V tomto prostředí očekáváme posilování dolaru oproti japonskému jenu. Hlavní slovo budou mít nakonec nadcházející ekonomická data, která určí měnovou politiku Fedu.

Euro

Předpokládáme, že euro má prostor pro posílení. Současná situace v EU bankovním sektoru by mohla podpořit long pozice na euru. Výše inflace by mohla vést ke zpomalení snižování úrokových sazeb.

Švýcarský frank

K podpoře franku by mohly vést obavy ze současné bankovní situace v EU. Nicméně aktivita švýcarské centrální banky omezuje posilování zejména na měnovém páru EUR/CHF. Na eurofranku tak očekáváme pohyb v rozpětí 1.0750 – 1.1100.

Kanadský dolar

Zastáváme medvědí pohled na kanadskou měnu. Kanadská centrální banka upozornila na svém posledním zasedání na možná rizika, která plynou z měnové předpovědi. Zvyšuje se pravděpodobnost snížení úrokových sazeb ještě tento rok. Slabší kanadská ekonomická data by mohla dále přispět k oslabení měny. Pro tento týden preferujeme prodej kanadského dolaru oproti ostatním komoditním měnám.

Australský dolar

Předpokládáme, že australská měna má další prostor pro posílení. Důležitá budou nadcházející zveřejněná ekonomická data. V letošním roce již neočekáváme snižování úrokových sazeb.

Novozélandský dolar

Měna Nového Zélandu by mohla být v tomto týdnu podporována, nicméně oproti australskému dolaru očekáváme oslabení. V současné situaci dochází ke zpomalování ekonomického růstu. Inflace zůstává na nízkém úrovni. V současné situaci je pro centrální banku složité usilovat o oslabení NZ dolaru.