Forex výhled na týden 24.3. – 28.3

12:42

V pátek jsme viděli růst dolaru oproti většině měnových párů. Důvodem tohoto růstu bylo zasedání amerického Fedu. Jestli bude vzestup dolaru pokračovat v následujícím týdnu, záleží na několika faktorech. Zásadní bude zveřejnění ekonomických dat. Hlavní roli bude hrát zveřejnění dat, která se týkají inflace a hrubého domácího produktu. Tyto data budou hlavně v evropských zemí.

Úterý:

Ve Velké Británii dojde ke zveřejnění údajů o inflaci za minulý měsíc. Jde o ekonomický indikátor CPI, který udává změnu v nákupech spotřebitelů, jsou zde zahrnuty služby i zboží. Očekává se hodnota 1.7%.

Z evropských zemí stojí za zmínku německý ukazatel IFO, který zjišťuje výkonnost německé ekonomiky.

V 15 hodin se v USA zveřejní data o prodeji nových domů. Očekává se růst 447 tisíc nových domů. Nicméně při větší změně může dojít k zajímavému pohybu.

Středa:

Důležitá data pro USA. Ekonomický indikátor, který sleduje vývoj prodeje zboží dlouhodobé spotřeby. Dále pak ve 22:45 obchodní bilance Nového Zélandu.

Čtvrtek:

Ve Velké Británii budou zveřejněny výsledky maloobchodního prodeje. Očekává se kladná hodnota 0.5%. V USA budou zveřejněna data o nezaměstnanosti a dále počet prodaných domů, vyloučeny z těchto dat jsou nově postavené domy.

Pátek:

V pátek stojí za zmínku snad jen série ekonomických ukazatelů v Japonsku. Jde o inflační vývoj a maloobchodní prodej. V Británii bude zveřejněn stav běžného účtu, tedy rozdíl mezi dovozem a vývozem za předchozí čtvrtletí.