Forex výhled na týden 16. – 20.6.

21:26

Fed a FOMC

Ve středu 18.6. se uskuteční nejdůležitější ekonomická událost pro následující týden. Budou zveřejněny základní úrokové sazby USA. Americký Fed tak určí další směr měnové politiky. Zároveň zasedá měnová komise FEDu (FOMC). Očekává se postupná redukce nákupů dluhopisů americkou centrální bankou na částku 10 miliard dolarů měsíčně.

Investoři budou také důsledně poslouchat, jestli se neobjeví nějaké zmínky o budoucím zvyšování úrokových sazeb. Tento krok může nastat s postupným ukončováním politiky kvantitativního uvolňování. Nicméně nějaké změny v sazbách se objeví s nejvyšší pravděpodobností až v příštím roce.

Anglická centrální banka

Ve středu se také uskuteční zasedání anglické centrální banky o úrokových sazbách a rovněž o programu nákupu dluhopisů. Pro obchodníky tak bude důležité sledovat kolik členů bankovní rady hlasovalo pro růst úrokových sazeb.

Eurozóna

Evropu čeká tento týden pouze několik zajímavých ekonomických událostí. Jednou z nich je německý indikátor ZEW, který ukazuje ekonomickou náladu uvnitř hospodářství. Výsledky tohoto indikátoru mohou signalizovat vývoj německé ekonomiky v budoucnosti.

Dále je ve čtvrtek na programu tisková konference švýcarské národní banky. Neočekává se změna ve výši mezibankovních úrokových sazeb.